И през последното денонощие на много места имаше валежи, придружени от гръмотевици главно в следобедните часове - регистрираните на картата мълнии в жълт и зелен цвят.
И в следобедните часове на много места ще има валежи и гръмотевици. Остават условията и за градушки. Максималните температури ще бъдат между 21° и 26°, в Източна България и по Черноморието в комбинация с умерен североизточен вятър..
Утре максималните температури ще бъдат между 22° и 27°. Ще има и слънчеви часове, повече в западните и централните райони на Дунавската равнина, но отново на много места ще има валежи и гръмотевични бури. Очакват се и градушки.
Превалявания и гръмотевици ще има и по Черноморието. Ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са между 21°-23°. Температурата на морската вода е 17°-19°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
И в планините ще има валежи и гръмотевици, на повече места около и след обяд. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток.
Валежи и гръмотевични бури ще има и в много райони от Балканите, а температурите на полуострова ще се задържат по-ниски от обичайните за края на май.
През следващите дни максималните температури у нас слабо ще се повишат. Ще преобладава слънчево време, но ще има и райони с валежи, с по-голяма вероятност в следобедните часове, на места отново интензивни, с условия за гръмотевична дейност и градушки.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube