Манчестър Сити страда, но стигна до победата срещу Евертън

22:33, 26.02.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Отборът на Манчестър Сити спечели с минималното 1:0 трудното си гостуване на Евертън в среща от 27-ия кръг на английската Висша лига.

Футболистите на Пеп Гуардиола срещната сериозна съпротива от "карамелите", като почти не се виждаше начин как "гражданите" ще стигнат до гол.

Така се стигна до 81-та минута подаване на Бернардо Силва се отклони от крака на Мейсън Холгейт и след като бранител на домакините не успя да реагира топката се оказа у Фил Фодън, който от близо беше точен за 1:0.

Няколко минути по-късно се стигна и до най-дискусионната ситуация в срещата. Родри от състава на гостите игра с ръка в собственото си наказателно поле и логично футболистите на Евертън и техните привърженици поискаха да бъде отсъдена дузпа.

Ситуацията, разбира се, беше преразгледана от ВАР, като на повторенията ясно се видя, че топката се докосва до ръката на испанския футболист, но в крайна сметка главния съдия вдигна високо ръката си, отсъждайки засада в по-ранна фаза на атаката на "карамелите".

Така, резултатът до края остана непроменен и Манчестър Сити отново дръпна с шест точки пред Ливърпул в битката за титлата. Евертън пък остава опасно близко до зоната на изпадащите само на точка пред 18-ия Бърнли.