Манчестър Юнайтед победи познат съперник в Мелбърн

Манчестър Юнайтед
16:03, 19.07.2022
Чете се за: 02:27 мин.

Манчестър Юнайтед победи Крисъл Палас с 3:1 в контрола, играна на стадион "Мелбърн Крикет Граунд" в Австралия. Антони Марсиал, Маркъс Рашфорд и Джейдън Санчо се разписаха за победителите, преди Джоел Уорд да оформи крайния резултат.

Антони Марсиал откри резултата в 17-ата минута, след като овладя на гърди центриране на Диого Далот в наказателното поле и стреля с десния си крак.

Минути след началото на второто полувреме Маркъс Рашфорд покачи преднината на тима си на 2:0, след като завърши многоходова акция, започнала от изпълнение на аут от Давид Де Хеа.

Антони Марсиал изведе Джейдън Санчо сам срещу вратаря и англичанинът направи резултата 3:0 с удар с десния си крак.

Гола на Жан-Филип Матета бе отменен заради засада, но не след дълго Джоел Уорд бе точен за лондончани, след като засече центриране от пряк свободен удар.

Резервата Уилям Фиш получи директен червен картон и остави "червените дяволи" с човек по-малко. Защитникът бе последен в защита, когато фаулира противников състезател.

Победата е трета за Манчестър Юнайтед след назначението на Ерик тен Хаг. В дебюта му възпитаниците му надвиха Ливърпул с 4:0. В Австралия последва и победа с 4:1 над Мелбърн Виктори. Следващата контрола на 20-кратните шампиони на Англия е в събота срещу Астън Вила, отново в Мелбърн. Кристъл Палас ще мери сили с Лийдс.