Манчестър Юнайтед с победа над Бърнли за празника на сър Алекс Фъргюсън

Манчестър Юнайтед
08:24, 31.12.2021

Манчестър Юнайтед отбеляза три гола в рамките на първото полувреме за първи път във Висшата лига от януари, след като измести Бърнли встрани на "Олд Трафорд", за да се върне в челната шестица. "Червените дяволи" се наложиха с 3:1 в мач от английския шампионат.

Скот Мактоминей даде преднина на домакините още в осмата минута с удар от границата на наказателното поле. В 27-ата минута Бен Мий удвои аванса им, вкарвайки топката в собствената си мрежа след удар на Джейдън Санчо.

В 35-ата минута Кристиано Роналдо покачи до 3:0, а само три минути по-късно Аарън Ленън върна едно попадение за гостите на "Олд Трафорд".

Победата удължи серията на Манчестър Юнайтед без загуба след уволнението на Оле Гунар Солскяер до осем мача.

Въпреки успеха, тимът все още има сериозен път да извърви, след като се намира едва на 6-о място с 31 точки, ако искат да започнат да създават смислено наследство след триумфите на сър Алекс Фъргюсън, който празнува 80-ия си рожден ден в навечерието на Нова година. Именитият треньор е роден на 31 декември 1941 година.

Бърнли е в опасната зона на таблицата с едва 11 пункта от 16 срещи.