Манчестър Юнайтед се провали срещу Кристъл Палас на "Олд Трафорд"

18:56, 30.09.2023
Кристъл Палас

Кристъл Палас победи Манчестър Юнайтед с минималното 1:0 в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. Най-титулуваният отбор в Англия записа четвърто поражение за сезона.

През първото полувреме и двата отбора си размениха по един точен удар, като "орлите" успяха да открият резултата със своя. Еберечи Езе отправи центриране в наказателното поле, което не бе добре изчистено от играчите в червено. Йоаким Андерсен стреля от движение, за да даде аванс на гостите.

След почивката Бруно Фернандеш и Расмус Хойлунд сториха всичко по силите си, за да измъкнат точка за "червените дяволи", но Сам Джонстън отрази ударите им, за да се поздрави със суха мрежа на стадион "Олд Трафорд" в Манчестър.

Лондончани стигнаха до успеха по-малко от 4 дни, след като отстъпиха на Манчестър Юнайтед с 0:3 в мач за Купата на лигата.

Кристъл Палас заема 9-ата позиция в класирането с актив от 11 точки, като се намира точно над възпитаниците на Ерик тен Хаг, които имат 9 пункта.