Марица Пд започна с успех над Левски защитата на титлата си в Националната волейболна лига за жени

Шампионките победиха като гости Левски София с 3:0 на старта на първенството, което БНТ 3 ще предава пряко и този сезон.

кая николова бнт
Снимка:
19:25, 20.10.2024

Марица Пд започна отлично защитата на титлата си в Националната волейболна лига за жени. Водени от новия треньор Ахметджан Ершимшек шампионките победиха като гости бронзовия медалист Левски София с 3:0 (25:23, 25:16, 25:22) в най-интересния мач от първия кръг на първенството, излъчен пряко по БНТ 3.

Най-оспорван бе първият гейм, в който до средата се запази относително равенство. Марица дръпна с три точки във втората му половина и поведе с 24:21, но "сините" направиха две поредни точки, което накара новият турски треньор на пловдивчанки Ахметджан Ершимшек да вземе прекъсване. След него Марица направи последната 25 точка. Дария Иванова от Левски получи контузия и бе заменена от Вяра Парапунова още в средата на първия гейм.

Тимът на Марица бе по-добър във втората част и даде възможност на "сините" да направят само 16 точки.

В третата част Левски отново даде отпор, като поведе с 9:3 в резултата, но гостенките не допуснаха изненада, като в края разликата бе само точка - 21:22. В крайна сметка маричанки се наложиха с опита си и по-добри изяви в края.

Ива Дудова стана най-резултатна за Марица с 18 точки, 14 добави Доби Христоскова, а с 11 се отчете новото попълнение Ванеса Агбортаби.

Най-резултатна в мача бе Микаела Стоянова от Левски с 20 точки.

Чете се за: 02:37 мин.
Радослав Росенов пред БНТ: Взех това, което трябваше (ВИДЕО)
21:50, 20.10.2024
Адриан Андреев започна с успех в квалификациите на турнира в зала от сериите "Чалънджър" в Брест
21:13, 20.10.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Лудогорец надигра 10 от Септември
21:10, 20.10.2024
Ахметджан Ершимшек пред БНТ: Щастлив съм с резултата, но има още какво да работим като игра (ВИДЕО)