Марица Пловдив стартира полусезона с победа над Славия

Тимът надви "белите" с 3:0 гейма

Марица Пловдив
Снимка: Официален сайт на ВК Марица Пловдив
19:23, 04.02.2024

Марица Пловдив започна с победа втория полусезон в Националната волейболна лига Демакс. Тимът надви Славия с 3:0 (25:9, 25:20, 26:24) гейма. Двубоят се проведе в зала "Панайот Пондалов" в София.

Момичетата на Борислав Крачанов започнаха ударно и поведоха след силна серия – 9:0. Стигна се до 14:4, а геймът беше затворен след 25:9 след атака в аут на Славия.

Във втората част мачът вървеше точка за точка до 11:11, когато маричанки дръпнаха с разлика – стигна се до 16:13, а след успешна атака на Виктория Коева Марица взе гейма след 25:20.

В третата част пловдивчанки поведоха с 9:5, стигна се до 16:13. В крайна сметка Марица взе мача с 26:24 след атака в аут на Славия.

Тимът от Пловдив е лидер в класирането с 24 точки и без загубена точка, а Славия е на 4-то място с 13 точки.

Следващата седмица маричанки ще са домакин на Марица 2022 в среща от 9-ия кръг на първенството. Двубоят ще се играе на 9 февруари, от 18:00 в зала "Колодрума".

Борислав Крачанов: Имахме доста успешни неща, които ги тренирахме и днес се получиха