Мартин Димитров се размина с медал от европейското по борба за юноши

20:34, 27.06.2023
мартин димитров размина медал европейското борба юноши
Снимка: БФ Борба

Българинът Мартин Димитров не успя да спечели медал от европейското първенство по борба за юноши до 20 години, след като отстъпи в битката за бронза в категория до 77 кг на класическия стил от украинеца Руслан Абдиев.

Абдиев доминираше тотално в схватката и в крайна сметка се наложи с технически туш - 9:0 точки за малко по-малко от три минути на тепиха и така грабна бронзовия медал.

Загубата на Димитров пък означава, че България остана без отличие в класическия стил на шампионата в Сантяго де Компостела, Испания.

В днешния ден поражения претъпряха още Гриша Назарян (60 кг), Димитър Георгиев (67 кг), Алберт Ангелов (72 кг), Ивайло Иванов (82 кг) и Калоян Иванов (97 кг).

Утре, своето участие в турнира започват и девойките, като на тепиха ще излязат Емине Осман (50 кг), Емел Мустафа (55 кг) Фатме Шабан (59 кг) и Даниела Бръснарова (68 кг)

Волейболистките след успеха срещу Република Корея: Бяхме много добре подготвени тактически
В къща под наем: Задържаха 47 мигранти в Кокаляне