Мащабни протести срещу политиките на Белия дом във всички 50 американски щата.
„Ръцете долу от Канада, Гренландия и Украйна“ – с тези думи излязоха да демонстрират над 250 000 американци против Доналд Тръмп и Илън Мъск. Недоволството е срещу политиките на американската администрация, сред които наложените тази седмица мита, заявките за завладяването на чужди територии и потискането на правата на транссексуалните. Протестиращите се опасяват, че митата ще оскъпят значително стандарта им на живот. Милиардерът Илън Мъск съобщи, че е посъветвал Тръмп да не налага мита върху европейския внос.
Срещата Тръмп - Рюте: Успяха ли да намалят напрежението преди срещата в Анкара?
Алиансът предал САЩ по време на войната с Иран, заяви Доналд Тръмп пред Марк Рюте
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си