Милиардерът купи социалната платформа през октомври 2022 г.
Милиардерът Илън Мъск обяви, че е продал социалната си платформа X ("Екс") на своята компания за изкуствен интелект "Екс Ей Ай" (xAI), предаде ДПА.
Мъск уточни, че сделката за всички акции е на стойност 45 млрд. долара, включително 12 милиарда долара дълг. Според споразумението "Екс Ей Ай" се оценява за 80 млрд. долара, докато "Екс" за 33 млрд., допълни той.
"Бъдещето на "Екс Ей Ай" и на "Екс" е преплетено. Днес ние официално предприемаме стъпката да комбинираме данните, моделите, изчисленията, разпространението и таланта. Комбинираната компания ще предостави по-интелигентни, по-смислени преживявания на милиарди хора, като същевременно остане вярна на нашата основна мисия да търсим истината и да развиваме знанията ", написа Мъск.
"Екс" е изграден върху услугата "Туитър", която Мъск купи през октомври 2022 г. за около 44 милиарда долара, припомня ДПА.
Срещата Тръмп - Рюте: Успяха ли да намалят напрежението преди срещата в Анкара?
Алиансът предал САЩ по време на войната с Иран, заяви Доналд Тръмп пред Марк Рюте
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка край Карнобат