Масова сеч на дървета в столичния квартал "Манастирски ливади". Затова сигнализираха до БНТ жители на квартала.
Отсечени са общо 11 липи.
"Има намеса на връзки, за да се направи експертна оценка, че тези дървета са за премахване. Сечта е умишлена, как се възстановяват 50-годишни дървета", заяви Веселин Кръстев, жителят на квартала, който е подал сигнала.
"Липите не са изсечени в рамките на две седмици. От края на миналата година до настоящия момент са издадени над 7 разрешителни, окастрени са над 25 дървета и са премахнати над 15 дървета по улица "Генерал Стефан Тошев". Тези 11 липи са били опасни, затова са отсечени, ще бъдат засадени нови през предстоящия пролетен сезон", допълни директорът на "Зелени системи" Димитър Данчев.
Кой и защо посегна на липи в кв. "Манастирски ливади" - вижте в репортажа.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра