В швейцарския курорт Сейнт Мориц започва тестване на гостите и персонала в хотелите, след като бяха регистрирани няколко случая на южноафриканския щам на COVID-19.
400 души от два луксозни хотела са поставени под карантина. Ако дадат отрицателни тестове, те могат да напуснат Сейнт Мориц. Затворени са ски училищата. Всички в селището са задължени да носят маски.
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?