Близо 48 хиляди зрелостници се явяват днес на матурата по български език и литература. Изпитът започва в 8:30 часа и ще се проведе в 750 училища.
В столичното 32-ро училище, където зрелостниците вече влязоха в стаите за изпита по български език и литература. Матурата ще продължи 4 часа. Почти всички ученици казаха, че са добре подготвени и не са притеснени.
Рано тази сутрин в просветното министерство беше генериран теста за матурата сред близо 6 млн. комбинации. За втора поредна година се правят две отделни теми - една за есето и една за интерпретативното съчинение, за да не се объркват учениците. Те са обединени от общия въпрос 41, за който днес се падна тема №1.
Вижте повече в прякото включване на Елиана Димитрова
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Български ученици спечелиха три златни и три сребърни медала от балканската олимпиада по математика в Румъния
Читател сигнализира: Задача от НВО-то за 7 клас дава точки за грешен отговор
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив