Медведев пребори Манарино за място на финала в Хертогенбос

Данийл Медведев
19:56, 11.06.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Данийл Медведев победи Адриан Манарино със 7:5, 7:5 в полуфинален мач от тенис турнира в Хертогенбос, Нидерландия.

Двамата тенисисти си размениха по един пробив на старта на първия сет. Руснакът успя да осъществи нов пробив, за да поведе с 3:2, но 33-годишният състезател се върна в срещата и изравни за 4:4. При последната си възможност поставеният под №2 в световната ранглиста проби опонента си на нула и затвърди пробива си, за да поведе в сетовете.

Също както и през първата част, 26-годишният играч реализира пореден пробив отново за 3:2. Французинът обаче възобнови равенството в геймовете при 5:5. Медведев отново взе последния сервис гейм на противника си, преди да сложи точка на спора с първия си мачбол след 1 час и 57 минути игра.

На финала водачът в схемата на турнира ще се изправи срещу Тим Ван Райтховен, който по-рано днес победи Феликс Ожер-Алиасим с 6:3, 1:6, 7:6(5). Данийл Медведев ще се изкачи на върха в световната ранглиста в понеделник. Това е първи финал за него от Аустрелиън Оупън.