ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Министър Димитър Илиев проведе среща с посланика на САЩ Кенет Мертен

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:27 мин.
Спорт
министър димитър илиев проведе среща посланика сащ кенет мертен
Слушай новината

Министърът на младежта и спорта Димитър Илиев проведе среща с посланика на САЩ Кенет Мертен. Двамата обсъдиха възможностите за сътрудничество в областта на спорта и младежките политики.

Министър Илиев представи пред посланик Мертен основните приоритети на екипа на Министерството на младежта и спорта, сред които осигуряването на най-добри условия за тренировъчен и състезателен процес за българските спортисти за участието им в Олимпийските игри в Париж догодина. В този контекст Илиев изрази желание да се запознае с добрите практики, въведени в националните спортни бази в САЩ по линия на олимпийските спортове. Министърът добави, че наравно с елитния спорт, екипът му активно работи за достъпен спорт за всички. В хода на разговора бе изтъкната още значимостта на спорта в училище и в университетите.

По време на срещата бе изразена готовност за обмяна на опит и за реализация на съвместни проекти в областта на спорта и младежките политики.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?