Министър Кузманов: Премиите за Токио 2020 ще бъдат изплатени изцяло до края на септември

Андрей Кузманов
Снимка: ММС
14:17, 14.09.2021
Чете се за: 00:55 мин.

Министерството на младежта и спорта ще изплати до края на септември в пълен размер премиите на българските състезатели и техните треньори, намерили място в топ 8 на Олимпийските и Параолимпийските игри в Токио.

Министерството е осигурило възможността пълните суми да бъдат преведени на спортистите и треньорските състави само месец след приключването на Олимпийските и Параолимпийските игри в Токио, информират от централата.

Парични премии ще получат 20 състезатели, извоювали олимпийски титли, медали и спечелили призови класирания, както и техните треньорски щабове.

Разпределението на премиите е извършено според Наредба № 5 от 29.10.2019 г. за критериите, условията и реда за награждаване на спортисти, треньори и длъжностни лица.

Александър Попов: Сребърните медали не са утеха
22:17, 26.04.2024
Националите продължават на четвъртфиналите на Държавното първенство по бадминтон
22:11, 26.04.2024
Една победа, две ремита и три загуби за българките на европейското индивидуално първенство по шахмат
Чете се за: 02:05 мин.
Българските състезатели завоюваха пет медала в първия ден на турнира по борба "Петко Сираков - Иван Илиев"
Чете се за: 02:15 мин.
Олимпийският огън бе предаден на домакините от Франция в Атина, утре ще отпътува към Марсилия
Чете се за: 02:25 мин.
Григор Димитров открива кампанията си в Мадрид в събота не преди 16:30 часа
20:01, 26.04.2024
Академик Бултекс е последният полуфиналист на Държавеното първенство по баскетбол до 19 г.
19:50, 26.04.2024
Мечката Марияна се разхлажда със сладолед в топлия септември (СНИМКИ)
Столичната община подписа договор за заем от 60 млн. евро за устойчиви проекти за мобилност