Министерството на транспорта и съобщенията подкрепя разследването от страна на Европейската прокуратура за нарушения в два проекта за модернизация на железопътната инфраструктура.
Ревизия на начина, по който са изразходвани публични средства в структурите към Министерството, бе една от първите стъпки, които министър Георги Гвоздейков предприе при встъпването си в длъжност, съобщиха от министерството.
„Незабавно съм разпоредил на НКЖИ да съдейства изцяло на прокуратурата и се надявам тя да стигне докрай в своето разследване", коментира министър Гвоздейков.
По-рано днес от европрокуратурата съобщиха, че са започнали проверки на проектите за модернизация на железопътните участъци Костенец-Септември и Оризово-Михайлово.
Прокуратурата обвини мъж за закана за убийство с пистолет в столично заведение
Военни прочистват района извън завод „ЕМКО“ от невзривени боеприпаси и отломки след възникналия инцидент
Професия ръководител на полети: Как се управлява натовареният въздушен трафик?
Очакват ли се големи разлики при „Гражданската отговорност“ след влизането в сила на „Бонус-Малус“?