Миньор Перник спечели домакинството си на Берое в НБЛ

Георги Младенов Миньор Перник
Снимка: Startphoto.bg
21:34, 10.03.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Отборът на Миньор 2015 победи гостуващия Берое Стара Загора със 106:81 (28:21, 21:17, 33:20, 24:23) в двубой от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже и записа първи успех във втората шестица.

Възпитаниците на Георги Младенов водеха в резултата през целия двубой. На почивката те имаха аванс от 49:38, а през второто полувреме натрупаха още по-голяма преднина. Гостите от Стара Загора отново бяха само с шестима играчи, а Седариан Рейнс не влезе в игра заради здравословен проблем.

Никола Ивкович вкара 22 точки за успеха, Ромело Бърел завърши с 19, а Данило Арнитович с 12 точки и 8 борби.

За Берое се отличиха Николай Титков с 31 точки, 6 борби и 7 асистенции, по 18 точки реализираха Дарин Иванов и Николай Николов, а Калоян Колчев записа 12.

По-рано днес Рилски спортист победи гостуващия Спартак Плевен с 88:80 (22:19, 24:19, 22:23, 20:19) и записа 20-и успех за сезона.

Следващата седмица от 15 до 17 март Бургас ще бъде домакин на турнира за Купата на България при мъжете.