Младежките национали по хокей на отстъпиха на Нова Зеландия след продължение на световното в София

младежките национали хокей отстъпиха нова зеландия продължение световното софия
22:59, 27.01.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Българският отбор по хокей на лед загуби от Нова Зеландия с 3:4 след продължение в среща от четвъртия кръг на световното първенство за младежи до 20 години в дивизия III, Група "А", което се провежда в Зимния дворец в София.

Гостите поведоха с два гола след първата третина, но Богомил Диков върна едно попадение във втората част преди Фонтейн да вкара трети гол за новозеландците.

Българските хокеисти изиграха силна последна част и успяха да изравнят чрез Стефан Пиротски и Кристиан Пандилов, пращайки мача в продължение, където, за съжаление, Самуел Чембърлин реализира победния гол за Нова Зеландия.

След тази среща "лъвчетата" са с актив от 7 точки и заемат трето място в класирането, като българите имат точка по-малко от втория Нова Зеландия и пет по-малко от лидера Израел, който победи по-рано днес Турция с 4:1, с което си гарантира промоция за по-горната дивизия.

Утре България ще изиграе последния си мач в групата срещу Киргизстан.

Михаела Чепишева и Цветина Попиванова си осигуруха минимум бронз от турнир в Исландия
Българските тенис националки до 12 г. се класираха за финалите на Европейската зимна купа