Правителството реши да отпусне еднократна финансова помощ от 15 000 лева на законните наследници на двамата горски служители, загинали при гасенето на пожарите в община Сандански в началото на август.
Необходимите средства от общо 30 000 лева са осигурени от бюджета на Министерството на труда и социалната политика.
Еднократните помощи ще бъдат изплатени от дирекция "Социално подпомагане“ по постоянен или настоящ адрес на загиналите служители. По този начин ще се осигури допълнителна финансова подкрепа за техните семейства.
Регионална икономическа среща: Конференция на Американските търговски камари в България, Гърция и Турция
Гълъб Донев: Служителите на МВР и военните ще си плащат осигуровките от догодина
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра