от Борил Гочев , Източник: БНР
14:11, 04.10.2020
Чете се за: 00:34 мин.
национал контузи баража унгария

Българският национал Георги Костадинов беше заменен принудително в мача от 10-ия кръг на руската Висша лига между Тамбов и Арсенал (Тула), завършил 1:1.

Костадинов напусна терена на полувремето, след като почувства болка в десния крак в областта между прасеца и ахилеса. За да се избегне контузия, той беше заменен от Артьом Сокол.

Утре 30-годишният полузащитник ще премине преглед, а ако се наложи и ще се подложи на ядрeно-магнитен резонанс.

Иначе в 27-ата минута той получи малко пресилен жълт картон, след като при борба за висока топка при падането на земята с лакът удари в тила Костюков от домакините.

Мохамед Кадири от гостите откри резултата в 43-ата минута след пас на Сергей Ткачьов. Кадири от стреля сравнително слабо, но вратарят на домакините от Тамбов, Сергей Рижиков пропусна топката между краката си.

Домакините стигнаха до точката в 87-ата минута от дузпа, реализирана от Валерий Чуперка.

След днешното равенство Арсенал е на 12-о място с 9 точки, а Тамбов е зад тях с 8.

Корнелия Нинова: Предлагаме нов модел за управление на водните ресурси
Федерер и Серина Уилямс потвърдиха участие на "Аустрелиън Оупън"