ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Национален оперативен щаб, 17.00 ч.: На този етап няма положителни проби за коронавирус у нас

Чете се за: 00:40 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Всички, които са проявили някакви симтоми на коронавирус са приети в болница за карантино наблюдение. За ВМА това са трима души днес, заяви на брифинг в 17.00 часа, ръководителят на Националния оперативен щаб за борба с коронавируса проф. д-р Венцислав Мутафчийски.

      Всичките са български граждани, свързани с пътуване в Италия. На този етап нямаме положителна проба, заяви още той.

      Проф. Тодор Кантарджиев уточни, че в лабораторията на ВМА са изследвани 46 проби. 10 от тях са отрицателни, на останалите 36 резултатите ще излязат след два часа. В националната референтна лаборатория са постъпили 15 материала - от Варна, Русе, Пловдив Стара Загора, Хасково, Шумен.

      12 от тях са отрицателни, 3 се изследват.

      Кантарджиев заяви, че са добри резултатите от лабораторните изследвания, които във ВМА са направени с три материала от Националния център и обратно - ВМА е дало три материала.

      Професорът каза още, че при лошо развитие на ситуацията лабораториите в страната са в състояние да приемат на ден от около 100 проби на лежащо болни.

      Проф. Мутафчийски съобщи още, че 799 души са вече заразените в Европа. В Италия са 655, в страните близки до нас - в Северна Македония - 1, Гърция - 4 плюс двама. Същата е ситуацията в Хърватия - 4 плюс 2, а в Румъния има един регистриран.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?