Собствениците на фотоволтаици са против методиката за определяне на цените на балансиращата електрическа енергия
Национален протест затвори главния път Русе - София край Плевен.


Движението блокираха десетки производители на енергия от цялата страна. Хората са против нововъведената методика за определяне на цените на балансиращата електрическа енергия.
По думите им тя обрича сектора на фалит и застрашава финансовата сигурност на пазара, както и цялата енергийна система.
Протестиращите се надяват на консенсус с Комисията за енергийно и водно регулиране. В противен случай се заканиха, че протестите ще продължат в София.
Пътят остана затворен до 9.20 часа.

Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра