НОВИНИ

Защо Брендо избра затвора: По-добре ужасен край, отколкото ужас без край, смята Бойко Найденов

Снимка:
bnt avatar logo
от БНТ
08:30, 26.06.2024
Чете се за: 02:00 мин.
У нас
Слушай новината

"За мен причината Брендо да се предаде може да е само една. Хората са казали "по-добре ужасен край, отколкото ужас без край". Най-нормалното нещо е като имаш присъди и постановени е да изтърпиш наказанието си", заяви в "Денят започва" Бойко Найденов - бивш директор на Националната следствена служба.

Допълни, че според него не можеш цял живот да се криеш. Брендо е бил един от многото хора, които са били разследвани основно за пране на пари, каза Найденов. Доказано е, че са трансферирани пари, които са били придобити по незаконен начин. След това са събрани необходимите доказателства и той е бил предаден на съда.

"Разследването започна от едно листче, което получихме от една британска банка за внесени кеш пари и след това преведени в София на негово име от съпругата му".

"По онова време реално създавахме начина, по който се разследват финансови престъпления. Благодарение на съвместната ни работа с колеги от Митниците, главно от ГДБОП, БНБ, успяхме да съберем качествени документи, които успяха да издържат в Съда за трансфери на пари, придобити по незаконен начин".

Част от тези пари са били инвестирани в имущества в София и по българското черноморие. Присъдата, която го очаква реално ще бъде около 7 години, дори и по-малко, посочи бившият директор на Националната следствена служба.

Вижте целия разговор във видеото

Гледайте повече теми от "Денят започва"

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News

Свали приложението BNТ News
google play badge
Свали приложението BNТ News
app store badge
Топ 24
Най-четени
Банда преби шофьор с туристи край Луковит (ВИДЕО)
Банда преби шофьор с туристи край Луковит (ВИДЕО)
Проблемът с управлението на енергийната система се задълбочава, вече е финансов
Проблемът с управлението на енергийната система се задълбочава, вече е финансов