ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Над 50 декара гора е засегнал пожарът в Рила

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:42 мин.
У нас
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Трудно е гасеното на пожара в местността "Сивриите" - високо в Рила. Огънят е в труднодостъпна местност. Той възникна вчера следобед и беше локализиран късно вечерта.

Цяла нощ екипи на пожарната, горското стопанство, национален парк "Рила" и доброволци са дежурили на място, за да локализират пожара. Днес силният вятър обаче отново разпалваше огнищата. Теренът е труднодостъпен, а вода за гасене до мястото се доставя с водоноски.

"Вода има осигурена и се гаси по периферията, с цел да не се допусне никакво разпространение, това ще продължи до края на днешния ден, утре ще дойдат също екипи да обходят и да се реагира, ако има нужда.

Пожарът е засегнал над 50 декара иглолистна гора, част от регламентирано сечище, което принадлежи на община Сапарева баня", каза Наско Васев - заместник-директор на РДПБЗН-Кюстендил.

"За жалост, както виждате и високите температури и вятъра, който е постоянен спомагат за прехвърчане на искри от огнището на пожара към останалата част на горската територия", заяви Калин Гелев – кмет на община Сапарева баня.

Все още не е ясна причината за пожара, най-вероятно става дума за човешка небрежност.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?