Най-добрите ни състезатели участваха в деветото издание на Home Mountain Enduro

15:45, 05.06.2023
Чете се за: 03:20 мин.
добрите състезатели участваха деветото издание home mountain enduro

В дъжд и кал и с много адреналин премина деветото поредно издание на Home Mountain Enduro
Някои от най-добрите родни състезатели в планинското колоездене се събраха в „домашната“ планина за софиянци, за деветото поредно издание на едно от най-трудните и интересни ендуро състезания в България – Витоша Home Mountain Enduro!

С атрактивната надпревара беше даден официален старт на сезона на Витоша, където всеки уикенд, през цялото лято за туристи и колоездачи, ще работят кабинков лифт Симеоново и лифтовете Витошко лале 1 и 2, с които всички софиянци и гости на столицата ще могат да достигнат от града до върха на планината за по-малко от час.

Витоша Home Mountain Enduro по традиция е част от календара на Столична община и се провежда с подкрепата на фондация „София – Европейска столица на спорта“. Участниците в състезанието трябваше да се справят с 4 етапа с обща дължина от 12 км и отрицателна денивелация от близо 2000 м, преминаващи през техничен планински терен, включващ множество корени, камъни, скокове и стръмни участници.

Въпреки лошото време и дъждовете през последните седмици, които направиха състезателните отсечки още по-трудни, доста кални и хлъзгави, събитието премина успешно, безаварийно и с много настроение, а участниците показаха завидна смелост и умения!

Най-добро общо време от всички участници, със сериозна преднина пред останалите, успя да постигне Йордан Донев от клуб Хоталич, който премина по всички състезателни отсечки за 18:18.9 мин. и заслужено се качи на първото стъпало на почетната стълбичка в категория мъже елит! Втори в категорията се класира Йордан Илиев, трети остана Стоян Върбанов от Райдърс Юнайтед.

Второто най-добро време за деня от 18:40.0 мин., успя да постигне Роберто Василев, който оглави класирането в категорията на юношите. Втори след него се класира Кристиян Димитров, а трети се класира Божидар Илиев.

При дамите най-добре се представи националната шампионка в дисциплина спускане – Деница Тошева, за която това беше първо ендуро състезание, но се представи отлично. Втора и трета след нея се класираха съответно Яна Цветкова и Венета Захариева. При ветераните най-бърз беше Добромир Добрев, а при електрическите велосипеди Димитър Джупаров.

Евертън постави под въпрос шампионските амбиции на Ливърпул с победа в дербито на Мърсисайд
Чете се за: 00:32 мин.
Националите не успяха да се класират за финалите на уредите на европейското първенство по спортна гимнастика
20:49, 24.04.2024
Лудогорец взе солиден аванс след първия полуфинален мач с Хебър за Купата на България
20:36, 24.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.