Наполи открадна точка от Интер с гол в края на мача

Равенството сложи край на серията от 10 последователни победи за Интер в първенството.

Станко Димов
от Станко Димов
23:40, 17.03.2024
Интер Наполи Лаутаро Мартинес

Без победител – 1:1, завърши дербито от 29-ия кръг на италианската Серия „А“ между Интер и Наполи. Двата отбора предложиха напрегнат двубой, в който преобладаваше битката за всяка педя терен за сметка на чистите голови положения, които бяха единици.

Домакините от Милано откриха резултата в края на първото полувреме. Разписа се Матео Дармиан в 43-ата минута, засичайки с левия крак от 10 метра фронтално срещу вратата подаване на Алесандро Бастони.

След почивката Наполи опита натиск, но въпреки това рядко стигаше до опасни положения пред вратата на Ян Зомер. В 81-ата минута актуалните шампиони все пак изравниха, а в герой за тях се превърна Жуан Жезус. След центриране от корнер бразилецът, бивш футболист на Интер, засече с глава и от близко разстояние нямаше проблем да вкара топката в мрежата.

Любопитен е фактът, че това беше първи гол от началото на сезона в Италия, който Интер получава след 75-ата минута.

В заключителните минути срещата стана изключително нервна, от което в крайна сметка се възползваха гостите, които напуснаха „Сан Сиро“ с точка на сметката си за първи път от 6 години насам.

Равенството сложи край на серията от 10 последователни победи за Интер в първенството. „Нерадзурите“ обаче остават убедителен лидер и имат натрупани 76 точки, с цели 14 повече от втория в таблицата Милан. Наполи са седми с 45 точки.

Путин: Победата ми ще позволи на руското общество да се консолидира