Жителите на столичния ж.к. "Банишора" сигнализират, че улица и зелена площ в квартала ще бъдат превърнати в паркинг.
Проблемът идва от това, че в квартала има много автомобили и малко зелени площи.
"Проблемът е, че г-н Тодор Кръстев, кмет на район "Сердика", без съгласуван проект изведнъж една сутрин започва да слива ул. "Гредетин" със зелената площ, създавайки нови три реда паркови места. Ние искаме тук да има зеленина, а проблемът с паркоместата да бъде решен по нормален градоустройствен план", заяви Мартина Стефанова.
Представен е проект за въвеждане еднопосочно движение в карето "Опълченска", ул. "Охрид", ул. "Подполковник Калитин" и ул. "Сливница", каза главният инженер на район "Сердика" Никола Онов. Той обясни, че по устройствен план това е ремонт на тротоара и пространството между трите блока.
Вижте повече в прякото включване
Банско събира световния елит на дигиталните номади и засилва туризма извън сезона
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ "Тракия" и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си