Нефтохимик (Бургас) загуби втория мач със СКРА (Белхатов) и отпадна от Европа

нефтохимик бургас финал купата цев
Снимка: ВК Нефтохимик (Бургас)
20:44, 18.01.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Нефтохимик 2010 (Бургас) загуби от СКРА (Белхатов) с 1:3 гейма (25:10 24:26 2515: 25:14) във втория 1/8-финален мач във втория по сила европейски клубен турнир по волейбол - Купата на CEV.

В първата среща в Бургас СКРА Белхатов стигна до успех с 3:2 гейма, което означава, че възпитаниците на Николай Желязков отпадат от надпреварата.

В първия гейм домакините регистрираха серия от 9 поредни точки, която им помогна да поведат в геймовете.

Във втората част равенството се запази до резултат 24:24, след което последваха две точки за гостите, за да възобновят равенството в геймовете. Николай Учиков реализира геймбола за българския вицешампион.

Серия от 11:1 в третия гейм отново наклони везните в полза на полския отбор. Дамиан Шулц осигури геймбол на тима си, а Милад Ебадипур го реализира с ас.

В заключителната четвърта част поляците си подсигуриха успеха с две серии от по 5 точки. Те изградиха двуцифрена преднина при 18:8, преди да оформят крайното 25:14 и заслужено да се поздравят с успеха.

Дик Кой бе най-резултатен за победителите с 22 пункта.

Анализатори: Започва процес на търсене на решение, ангажиращ България и Северна Македония
Конте: За първи път в живота ми отлагат мач заради контузии