Нигерия изхвърли домакините от Аржентина от световното по футбол за младежи до 20 години (ВИДЕО)

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
09:05, 01.06.2023
Чете се за: 02:27 мин.
нигерия изхвърли домакините аржентина световното футбол младежи години видео

Нигерия сътвори сензацията на световното първенство по футбол за младежи до 20 години, елиминирайки домакините с 2:0 в осминафинален мач. Срещата се игра пред над 27 000 зрители на стадион "Сан Хуан дел Бисентенарио" в Сан Хуан, Аржентина.

Африканците поведоха чрез гол на 19-годишния Ибрахим Мохамед в 61-ата минута, а Риулану Сарки сложи край на мечтата на "гаучосите" да вземат и Мондиала при подрастващите след титлата при мъжете от края на миналата година.

Футболистите от Ботев (Пловдив) Точукву Ннади и Уме Емануел помогнаха на Нигерия да победи Аржентина с 2:0. Ннади удари греда в началото на второто полувреме на двубоя в Сан Хуан, а в 61-ата минута влезлият малко по-рано като резерва Емануел асистира за първото попадение на Ибрахим Мухамад. Друга резерва Рилвану Сарки оформи успеха на африканците в добавеното време.

Ннади започна като титуляр за Нигерия, но беше заменен от Джошуа Джон малко преди края. Емануел влезе от пейката в 57-ата минута на мястото на Салим Лавал.

На четвъртфиналите Нигерия ще играе с победителя от двойката между Южна Корея и Еквадор.

В друг интригуващ осминафинален мач тази нощ, Италия победи Англия с 2:1 пред около 13 000 зрители на стадион "Унико Диего Армандо Марадона" в Ла Плата, Аржентина.

На четвъртфиналите Италия ще срещне тима на Колумбия, който разби Словакия с 5:1. Срещата ще се изиграе на 4 юни в Сан Хуан от 0:00 часа българско време.

Отборът на Бразилия също се класира в Топ 8 на Мондиала, след като елиминира на осминафиналите състава на Тунис с 4:1.