Италия победи Англия и е на четвъртфинал на световното по футбол за младежи до 20 години (ВИДЕО)

Късна дузпа на Казадей изведе Италия до четвъртфиналите

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:24, 01.06.2023
Чете се за: 02:42 мин.
италия победи англия четвъртфинал световното футбол младежи години

Италия победи Англия с 2:1 в един от най-интригуващите осминафинали на световното първенство по футбол за младежи до 20 години пред около 13 000 зрители на стадион "Унико Диего Армандо Марадона" в Ла Плата, Аржентина.

Италианците си върнаха за загубата от Англия на полуфиналите на еврошампионата до 19 години миналата година.

Томазо Балданци откри резултата за италианците в 8-та минута.

18-годишният играч на Тотнъм Алфи Дивайн изравни за "трите лъва" в 24-ата минута след асистенция на Дейн Скарлет, демонстрирайки отлични технически умения.

Второто полувреме беше с далеч по-малко положения, така че не беше изненада, че решаващият гол беше след изпълнение на дузпа в 87-та минута. Чезаре Казадей не сгреши и донесе ценната победа за своя тим, изпращайки го на четвъртфинал, където Италия ще срещне тима на Колумбия, който разби Словакия в друг осминафинален мач от турнира. Срещата ще се изиграе на 4 юни в Сан Хуан от 0:00 часа българско време.

В края на втория ден от осминафиналите, Казадей води в класацията за голове на световния шампионат с пет попадения на сметката си.

Нигерия сътвори сензацията на световното първенство по футбол под 20 години, елиминирайки домакините след успех с 2:0 в осмимнафиналната фаза на турнира.

Срещата се игра пред над 27 000 зрители на стадион "Сан Хуан дел Бисентенарио" в Сан Хуан, Аржентина.

Африканците поведоха чрез гол на 19-годишния Ибрахим Мохамед в 61-ата минута, а Риулану Сарки сложи край на мечтата на "гаучосите" да вземе и Мондиала при подрастващите след титлата при мъжете от края на миналата година.

За място на полуфинала Нигерия ще играе с победителя от двойката между Южна Корея и Еквадор.

Отборът на Бразилия също се класира за четвъртфиналите на световното първенство по футбол за младежи, след като елиминира в осминафиналите състава на Тунис с 4:1.

снимки БТА

Екатерина Захариева: Присъствието на Асен Василев като финансов министър ще затрудни работата на кабинета
Александър Симов: Мястото на БСП е яростна опозиция на подобна измама между ГЕРБ и ПП-ДБ