Бразилия мина през Тунис за място в четвъртфиналите на Мондиала за младежи до 20 години (ВИДЕО)

бразилия мина тунис четвъртфиналите мондиала младежи години видео
22:40, 31.05.2023
Чете се за: 02:40 мин.

Отборът на Бразилия се класира за четвъртфиналите на световното първенство по футбол за младежи до 20 години в Аржентина, след като елиминира в осминафиналите състава на Тунис с 4:1.

С успеха южноамериканците, водени от Рамон Менезеш, си уредиха среща със състава на Израел в спор за място на полуфиналите, а сблъсъкът ще бъде на 3 юни (събота) от 20.30 часа българско време в Сан Хуан.

"Селесао" започнаха срещата много мотивирано и след малко по-малко от десет минути игра получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Маркос Леонардо от страна на вратаря Едрис Арфауи. Потърпевшият застана зад топката и не сбърка от бялата точка за 1:0.

В 31-ата минута на двубоя пък Леонардо влезе в ролята на асистент, пускайки хитър пас към капитана Андрей Сантос, който от близка дистанция удвои аванса на своя тим.

Малко преди края на първата част обаче южноамериканците трябваше да понесат тежък удар, оставайки с човек по-малко след изгонването Роберт Ренан, който получи директен червен картон, след като извърши нарушение като последен в бразилската отбрана.

Останали с човек повече тунизийците опитаха да се върнат в срещата и почти го сториха в 77-ата минута чрез гола на Раки Аоуани, който обаче впоследствие беше отменен след намеса на ВАР, която маркира с игра с ръка на нападателя.

Така се стигна до огромното добавено време на мача, в което Матеуш Мартинш и Андрей Сантос бяха точни за Бразилия, за да направят резултата в полза на своя тим 4:0.

В самия край на двубоя все пак Махмуд Горбел отбеляза почетното попадение за Тунис, оформяйки крайното 4:1.

Своето място в четвъртфиналите на шампионата заслужи и съставът на Колумбия, който разби с 5:1 тима на Словакия.