Никол Тодорова спечели многобоя при девойките на "Жулиета Шишманова"

21:15, 18.03.2021
Чете се за: 00:51 мин.
Други спортове
никол тодорова спечели многобоя девойките жулиета шишманова

Никол Тодорова от клуб "Авангард" спечели титлата в многобоя при девойки старша възраст на държавното първенство по художествена гимнастика за приз "Жулиета Шишманова". Шампионатът се провежда в спортна зала "Младост" в град Бургас при изключително стриктни епидемични мерки и без публика.

В квалификации участваха 61 гимнастики, като всички играха композициите си с обръч и топка, а първите 30 след изиграването на първите два уреда представиха и съчетанията си с бухалки и лента.

Шампионка в многобоя стана Никол Тодорова от клуб "Авангард" със сбор от 75.400 точки - 19.900 точки на обръч, 18.850 на топка, 20.050 на бухалки и 16.600 на лента.

Сребърния медал спечели Елвира Краснобаева от клуб Грация (Варна) със 74.350 точки (16.550, 18.900, 21.250, 17.650), а трета се нареди Дара Стоянова от Диляна Прима (Пазарджик) със 70.500 точки (17.650, 18.500, 17.200, 17.150).

Топ осем допълват Жана Пенчева от Левски Триадица с 69.800 точки, Емона Ценова от Левски Илиана с 69.775 точки, Антония Маринова от Левски с 68.025 точки, Виктория Георгиева от Левски Триадица с 67.900 точки и Ивон Бошкилова от Левски с 67.425 точки.

В многобоя се класираха всички състезателки според събрания сбор, а във финалите намериха място по две гимнастички от отбор.

Утре първенството продължава с финалите при девойките старша възраст от 9.00 часа, както и с надпреварата в многобоя при жените от 11.00 часа.

Около 14.30 часа ансамбълът на България за жени ще изпълни демонстративно своите две композиции.