ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Нова евакуация на хора в с. Крайново, съседно на изпепеленото с. Воден

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:25 мин.
У нас
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Пожарът разярил се в ямболското село Воден се насочи към село Крайново, извършена е евакуация на хора. Пожарникари, доброволци, жандармеристи и военнослужещи продължат усилията за овладяване на огнената стихия.

Премиерът Димитър Главчев се насочва натам. Главният секретар на МВР главен комисар Димитър Кангалждиев на място се запозна с обстановката по предприетите действия за ограничаване на огъня и разговаря с местното население. Към момента няма данни за пострадали. На терен са пожарни автомобили, булдозери, хеликоптер и както и допълнително поисканата подкрепа от 120 военни.

Междувременно от пожарната съобщиха, че пожарите между Харманли и Любимец, както и в пловдивското село Отец Паисиево са овладени. Благодарение на намесата на пожарникарите е спасена от пламъците вилната зона край Харманли. На двама пожарникари, пострадали по време на работа, е оказана медицински помощ и продължават своите действия.

Към 20.30 часа служителите на ГДПБЗН участват в локализирането и ликвидирането на 95 произшествия с 981 пожарникари и 332 пожарни автомобила.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?