Нова Зеландия спечели за втори пореден път олимпийското злато на ръгби 7 при жените

Новозеландките се наложиха над Канада във финала

Нова Зеландия ръгби 7 жени
22:19, 30.07.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Отборът на Нова Зеландия спечели второ поредно злато от Олимпийски игри в турнира по ръгби 7 при жените.

Във финала на "Стад дьо Франс" в Париж "черните папрати" се наложиха с 19:12 над състава на Канада, който бе изненадващият финалист в турнира.

Канадките бяха загубили със 7:33 от новозеландките в груповата фаза, а в четвъртфиналите и полуфиналите постигнаха сензационни победи над домакина Франция и световния шампион Австралия съответно. Във финала северноамериканките започнаха по-силно, като поведоха с 12:7 след края на първото полувреме.

През втората част обаче Нова Зеландия отговори с последователни есета на Микаела Блайд и Стейси Уака, за да запише шестата си поредна победа в турнира и втората поредна олимпийска титла.

За канадките това е втори медал от Олимпийски игри след бронза от Игрите в Рио де Жанейро през 2016 година.

В малкия финал тимът на САЩ победи световния шампион Австралия с 14:12. За американките това е първи медал от Олимпиада, а той стана факт след победно есе и успешен допълнителен удар на Алекс Седрик след изтичането на редовните 14 минути на мача.

При мъжете в събота Франция спечели титлата след победа във финала над защитаващия титлата си тим на Фиджи.

Съдбата на третия мандат - ще успее ли "Има такъв народ"