Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп обяви, че ще наложи 25% мито върху вноса на цялата стомана и алуминий, които влизат в страната.
Той каза още, че ще отговаря с реципрочни мита към всички страни, които наложат мита на САЩ.
Тръмп обаче не уточни кои са тези страни.
Отговор на заканите си Доналд Тръмп получи от Австралия.
Според премиера Антъни Албанезе австралийският износ на стомана и алуминий създава работни места в Съединените щати и заяви, че Австралия ще настоява за освобождаване от митата.
Днес предстои да влязат в сила и контрамерките на Китай срещу американските мита от 10% върху всички китайски стоки.
Отговорът на Пекин включва 15% мита върху въглища и втечнен природен газ от Съединените щати, както и 10% мита върху суровия петрол, селскостопанска продукция и някои автомобили.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Срещата Тръмп - Рюте: Успяха ли да намалят напрежението преди срещата в Анкара?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг