Нетаняху се закани, че сегашните нападения са нищо в сравнение с предстоящите
Не спира размяната на въздушни удари между Израел и Иран. Късно снощи Техеран атакува Израел с балистични ракети и дронове, а Тел Авив отвърна по военни и енергийни обекти в иранската столица.
Експлозии са чути в Тел Авив, Йерусалим и Хайфа. Ударена е 10-етажна сграда в централен Израел. Съобщава се за поне 8 загинали, 35-има се издирват. В Иран обект на нападение е била петролната база "Шахран" в столицата. Израелски удар и последвал пожар наложиха частично прекратяване на добива в най-голямото находище на природен газ в Иран "Южен Парс".
Израелски удари са били насочени и срещу сградата на иранското министерство на отбраната в Техеран, нанесени са незначителни щети. Ескалацията на напрежението провали насрочените за днес непреки преговори между Вашингтон и Техеран по ядрената програма на Иран, която стана причина за началото на операция "Надигащият се лъв".
Според израелския министър-председател Бенямин Нетаняху нападенията са нищо в сравнение с това, което Иран ще види в следващите дни:
"Много скоро ще видите израелски самолети - нашите военновъздушни сили, нашите пилоти - в небето над Техеран. Ще нанесем удари по всеки обект и всяка цел на режима на аятоласите. Това, което те са усетили досега, е нищо в сравнение с онова, което ще усетят под силата на нашата ръка през следващите дни."
Външният министър Надежда Нейнски разговаря с израелския си колега Гиедон Саар
Специално пред БНТ: Николай Младенов за предизвикателствата пред Близкия изток
Иран: Преговорите имат шанс, но иранците никога не са капитулирали в своята история
4 години война в Украйна: Киев почете жертвите, Москва заговори за ядрен сблъсък
Показаха за първи път бункера, където Зеленски и кабинетът заседават в първите години от войната с Русия