17:49, 25.08.2023
У нас

Шахматистката Нургюл Салимова се прибра в България. За това съобщи евродепутатът Илхан Кючюк, който я посрещна на границата заедно със семейството ѝ.

Нургюл Салимова остава на второ място на Световната купа по шахмат за жени

Нургюл направи сензация на Световната купа по шах за жени, като завоюва второто място в турнира. Класирането за финала на второто издание на Световната купа по шахмат е най-значимото постижение в кариерата на 20-годишната Салимова. По пътя си към него бившата световна шампионка при момичетата до 12 години преодоля шест съпернички, а на финала се изправи срещу третата в света Александра Горячкина.

Нургюл Салимова ще бъде посрещната по шампионски в село Крепча

В родното село на Нургюл Салимова - Крепча, подготвят тържествено посрещане. С постижението си тя прослави не само родния си край, но и отново върна името на България в световния шахмат при жените.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube

Кремъл: Лъжа е, че Путин е наредил убийството на Пригожин
Самуил Донков се класира десети на 50 метра пистолет на световното първенство в Баку