Децата, настанени след тежката катастрофа на АМ "Тракия" в "Пирогов", все още са в тежко състояние. В момента са в реанимация. Няма пряка опасност за живота им, но състоянието им не е леко. Това каза пред медиите шефът на "Пирогов" д-р Валентин Димитров.
Едното дете след дълга операция вчера е прекарало по-спокойно нощта. Тази сутрин му предстоят още две операции, за да се подобри състоянието му.
Има организация всички екипи да са на разположение, ако има нужда. Има подкрепа от министерството и от цялата държава, каза д-р Димитров.
Той заяви, че все още родителите на децата не са потърсили информация от него и заяви, че е на разположение.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Охраната на депутатите от НСО: Националната сигурност не се гради на емоции, смята ген. Румен Миланов
Внимание - радиоактивност: Задържан е варненец за фалшиви заплахи по радиото
Екзотични корали в автобус: Един от екземплярите е загинал при транспортирането
Съдът решава дали да остави в ареста уволнения директор на 138-о училище
Заем за Украйна: Евролидерите одобриха 90 милиарда евро за следващите две години