Ню Йорк Рейнджърс се справи с Кълъмбъс Блу Джакетс и оглави класирането в Източната конференция

Едмънтън Ойлърс победи Сейнт Луис Блус

Ню Йорк Рейнджърс
Снимка: Facebook: New York Rangers
10:57, 29.02.2024
Чете се за: 02:52 мин.

Артьоми Панарин вкара гол номер 250 в кариерата си и Ню Йорк Рейнджърс надви с 4:1 Кълъмбъс Блу Джакетс, с което зае първото място в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Нюйоркчани са първият отбор с 40 успеха през редовния сезон и имат 83 точки - по една повече от Флорида Пантърс и Бостън Брюинс.

Също с 83 точки, но с две победи по-малко, е лидерът в Западната конференция Ванкувър Канъкс.

Игор Шестьоркин спаси 30 удара на вратата на Рейнджърс, които спечелиха за 11-и път от последните си 12 мача. Единствената загуба за този период от време бе допусната в гостуване на Кълъмбъс в неделя, когато Блу Джакетс прекратиха победната серия на Рейнджърс. Нищо обаче не успя да спре тима от Ню Йорк тази нощ и той записа 40-и успех в 60-ия си мач, изравнявайки рекорд от 1972/1973.

Панарин вкара 34-ия си гол за сезона 7:17 минути след началото на втората третина. Винсънт Трочек спечели фейсоф с Буун Дженър и Деймън Северсън овладя шайбата за кракто, но бранителят я загуби срещу Панарин. Руското крило стреля бързо и преодоля вратаря на Кълъмбъс за 1:0, а по-късно се разписаха още Адам Фокс, Крис Крайдър и отново Панарин, този път на празна мрежа.

Конър Макдейвид вкара в продължението и асистира за другите две попадения при победа на Едмънтън Ойлърс с 3:2 срещу Сейнт Луис Блус. Така Едмънтън съкрати на една точка пасива си от Вегас Голдън Найтс, който заема второто място в Тихоокеанската дивизия.

Макдейвид е в серия от точки в девет поредни мача, като за този период той има едно попадение и цели 22 асистенции.

Зак Хайман записа два гола тази нощ за Ойлърс, включително 40-ия си за сезона. Стюърт Скинър отрази 32 удара и Райън Нюджънт-Хопкинс също записа две асистенции за втората поредна победа на Едмънтън. За Блус, които имат пет точки пасив от уайлдкард местата в Западната конференция, точни бяха Робърт Томас и Павел Бухневич.

Джордан Бинингтън отрази 32 удара на вратата на Сейнт Луис.

Леброн Джеймс отбеляза 34 точки при победата на Лос Анджелис Лейкърс над ЛА Клипърс
Пламен Колев и Димитър Топчийски се класираха за четвъртфиналите на турнира Тенис Европа в Стокхолм