Служители на 42 общини започват обучение за работа със системата BG-Alert. Те се извършват от Националната служба "Пожарна безопасност и защита на населението".
Целта е компетентни служители да боравят със системата, така че да се гарантира ранното известяване на населението за опасности.
Обучените ще имат право да създават съобщения за опасност. Ползването на системата не е задължително, а препоръчителна.
BG-Alert беше пусната още миналата година, но в случаите, при които имаше необходимост, или не сработи навреме, или предизвика паника. Оказа се, че на места няма обучени хора, които да знаят как да я ползват.
Вижте повече в прякото включване на Цанка Семерджиева
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)