Официално: Всички спортни събития ще са с публика

Други спортове
Фенове на ЦСКА, Българска армия

Министерството на здравеопазването публикува заповед, с която се позволява всички спортни събития да се провеждат с публика – не повече от 50 процента от местата за зрители. Решението влиза в сила от сряда, 19 май.

Това означава, че всички събития, независимо дали се провеждат в зала или на открито, вече ще имат фенове, които да наблюдават на живо.

„Допуска се провеждането на спортни състезания с публика при заемане на не повече от 50% от местата, спазване на физическа дистанция от най-малко метър и половина и носене на защитни маски за лице“, се казва в заповедта, публикувана на сайта на министерството.

До този момент се допускаха само 30 процента от капацитета на съоръженията на открито (до 1000 души на сектор на стадион), а в залите не беше позволено да влиза публика.

На финала за Купата на България по футбол между ЦСКА и Арда ще бъдат допуснати повече от 20 000 души. Мачът е от 19.30 часа в сряда, 19 май, на Националния стадион "Васил Левски".

Още Други спортове

Гледайте Световната купа по модерен петобой в Будапеща, от четвъртък до събота по БНТ 3
14:50, 26.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Десислава Ангелова намери място във финала на скиф на европейското първенство по гребане в Сегед
13:58, 26.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.
МОК стартира Олимпийски дневен ред за изкуствен интелект
12:32, 26.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за мъже НА ЖИВО по БНТ 3
12:30, 26.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Спортни новини 26.04.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 26.04.2024
Боряна Калейн е втора във временното класиране за многобоя на Световната купа в Ташкент
11:03, 26.04.2024 (обновена)
Спортни новини 26.04.2024 г., 06:30 ч.
07:11, 26.04.2024
Белослава Кръстева постигна пети успех на европейското индивидуално първенство по класически шахмат за жени
22:58, 25.04.2024
Давид Иванов се класира за четири финала на европейското по спортна гимнастика за младежи
22:51, 25.04.2024
Рами Киуан донесе още един финал за българските национали на европейското по бокс
21:43, 25.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Радослав Росенов и Хавиер Ибаниес ще спорят за златни медали на европейското по бокс, Ергюнал Себахтин и Ясен Радев останаха с бронз
20:52, 25.04.2024
Спортни новини 25.04.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 25.04.2024