Олимпиакос разгроми Барселона в Пирея и се пребори до пети и решаващ двубой в четвъртфиналите на Евролигата

С успеха си с 92:58, гърците достигнаха до решаващия пети сблъсък, който ще се играе в Испания.

от Константин Джаркин
21:50, 02.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.
олимпиакос разгроми барселона пирея пребори пети решаващ двубой четвъртфиналите евролигата

Олимпиакос разгроми Барселона пред домакинската си публика в Пирея с 92:58 в четвъртия двубой от четвъртфиналната серия между двата отбора в Евролигата. С този успех гърците достигнаха до решаващия пети сблъсък, който ще се играе в Испания.

Барселона поведе след първата част с 23:21, но благодарение на серия от 17 последователни точки за домакините, Олимпиакос се оттегли на почивката с аванс от 53:37.

Доминацията на гръцкия отбор продължи и във второто полувреме, като след всяка една от дветте части уголемяваше аванса си до крайното 92:58.

Шакил МакКисич бе най-резултатен на паркета с 21 точки и 6 борби, а Найджъл Уилямс-Гос и Филип Петрушев добавиха съответно 11 и 10 точки.

За гостите Джабари Паркър бе единствения играч с над 10 точки - точно 10.

Решаващият пети сблъсък между двата отбора ще се изиграе на "Палау Блауграна" на 8 май.

Иржи Лехецка продължава към полуфиналите на ATP 1000 в Мадрид след отказване на Даниил Медведев
В кампусите в Америка няма място за реч на омразата, заяви Джо Байдън (СНИМКИ)