Центрове за хора в риск затварят врати заради сметките за ток и газ, алармира омбудсманът Диана Ковачева.
В писмо до финансовия и социалния министър и до председателя на парламентарната социална комисия тя посочва, че повече от 24 неправителствени организации, доставчици на социални услуги, търсят съдействие, защото не могат да покрият разходите си за електроенергия, природен газ и заплати.
Диана Ковачева: Най-големите страхове на хората са свързани с невъзможността за плащане на сметките
Омбудсманът настоява за спешни действия за справяне с проблема.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра