Пациентите с онкологични заболявания категорично подлежат на ваксинация като по този въпрос вече съществуват достатъчно научни доказателства от целия свят. Това заяви в "Денят започва" изпълнителният директор на Университетската специализирана болница за активно лечение по онкология д-р Стефан Константинов.
По думите му, въпреки лошата си конструкция и натрупаните проблеми, здравната система у нас се справя сравнително добре с пандемията.
Големият провал, според д-р Константинов, е на ниво общество и държава, защото периодично се съревноваваме по смъртност в света с развиващи се държави, а най-големият ни приоритет - децата, не са на училище.
Според Стефан Константинов сме имали възможност да се подготвим по-добре за борбата с вируса, но не сме го направили. Като причини за това той отчита факта, че се намираме в година на избори и всички политици са много внимателни в действията си. В медийното пространство пък е допуснато говорене срещу науката и ваксините, което според Константинов, е необосновано.
"За момента това, което хората могат да направят сами за себе си в това властово, да го кажем, безвремие или подготовка за бъдещи неща, е да отидат и да се ваксинират. И да си носят и маските, защото със слагането на ваксината веднага не се изгражда имунитет, а трябва и време", призова Стефан Константинов.
93% от лекарите в Университетската специализирана болница за активно лечение по онкология в София са ваксинирани още преди въвеждането на зеления сертификат. За целия болничен персонал делът на имунизираните е 76%.
Вижте целия разговор във видеото.
Инфекциозното отделение в Благоевград е пълно, увеличават се случаите на лаймска болест
Иван Маджаров, зам.-председател на БЛС: Бюджетът за здраве ще узакони направените разходи през годината
Протест в столичната болница ИСУЛ за по-високи заплати и промяна на заплащане в сектора
Елън Бърстин ще получи почетна награда „Златен лъв" за цялостно творчество на кинофестивала във Венеция
Астрономи откриха в междузвездното пространство вид захар, която се среща и в малините
Румен Радев: България даде своя принос във формирането на европейската външна политика
Издирваният от шест денонощия бизнесмен Димитър Георгиев от Павликени се завърна в дома си
Очаква се в Окръжния съд в Пловдив да започне делото за т.нар. „Театрална афера“