Орландо изравни серията с Кливланд след втори пореден успех, Оклахома вече е с единия крак в следващия кръг на плейофите

10:17, 28.04.2024
Чете се за: 02:50 мин.
орландо изравни серията кливланд втори пореден успех оклахома вече единия крак следващия кръг плейофите

Орландо Меджик записа втората си поредна домакинска победа срещу Кливланд Кавалиърс и така изравни резултата в серията между двата тима от първия кръг на плейофите в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация (НБА).

В своята зала "Киа Център" домакините се наложиха със 112:89 и така битката за място в следващата фаза на шампионата ще бъде подновена на 30 април (вторник) в Кливланд при равенство от 2-2 успеха.

Двубоят в съботната вечер в Орландо стартира с предимство за "кавалерите", които водеха в резултата в голяма част от първото полувреме, а на почивката авансът им бе почти двуцифрен при 60:51.

След подновяването на играта обаче Меджик взеха нещата под контрол и спечелиха третата четвърт с 37:10, което им осигури солидна преднина преди заключителния период, в който те продължиха да доминират на паркета и в крайна сметка заслужено се поздравиха с успеха.

Германецът Франц Вагнер бе над всички за победителите със своя "дабъл-дабъл" - 34 точки и 13 борби, а Джонатан Айзък добави 14 точки.

От другата страна Джарет Алън вкара 21 пункта за Кавалиърс, докато Донован Мичъл приклюи с 18.

Междувременно лидерът след края на редовния сезон в Западната конференция Оклахома Сити Тъндър направи още една крачка към място в следващия етап на плейофите, след като победи със 106:85 като гост Ню Орлиънс Пеликанс.

По този начин ОКС вече има аванс от 3-0 победи и вече е само на един успех от приключване на серията.

Късно снощи Тъндър не срещнаха никакви проблеми при визитата си в "Смути Кинг Център", като спечелиха всяка една от четвъртините, а най-голямата разлика в тяхна полза достигна 24 точки при 95:71 в хода на последната част.

Шeй Гилджъс-Александър стана най-резултатен за "гръмотевиците" със своите 24 точки, а по 21 добавиха Джош Гиди и Джейлън Уилямс.

За домакините Брендън Инграм се отличи с 19 пункта, докато с 16 завърши Си Джей Маккалъм.

Серията продължава с още един двубой в Ню Орлиънс, който е предвиден за 30 април (вторник) от 3:30 ч. сутринта българско време.

Украински газови съоръжения, осигуряващи доставки за Европа, са били мишена на руски атаки