два бронза българия световното борба ветерани пловдив
Снимка: БФ Борба, Start-Photo.bg
16:31, 08.10.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Още два бронза спечелиха ветераните ни на световното първенство по борба в Пловдив.

Петър Богаевски и Павлин Банков взеха отличията в тежка категория до 130 кг на дивизия В (45 г.), които са първи за класическата борба.

В малкия финал Богаевски се наложи с 5:0 над Ищван Колмар (Унгария), а Банков спечели без борба.

Други четирима наши борци останаха на крачка от подиума – пети, Иван Василев (62 кг) в дивизия В, както и Светослав Праматаров (62), Даниел Капсъзов (88) и Валентин Георгиев (100) в дивизия Е (до 60 г.).

Така равносметката до момента за страната ни е 8 медала. Преди това в свободния стил злато взе Ремзи Осман (62 кг), а с бронз се окичиха на Светослав Димитров (62), Иван Чавов (100), Мехмед Кодаков (100), Драгомир Стойчев (100) и Марчо Марков (130 кг).