Учениците се връщат в клас. До вторник всички училища, според готовността им, ще могат да възстановят присъственото обучение за учениците от 1-ви до 12-и клас.
При тестване за ковид на учениците веднъж седмично, а на учителите и непедагогическия персонал – два пъти седмично. Това ще става в първия присъствен ден за съответната седмица.
Министър Денков: Вече има тестове, за да се върнат учениците в клас от понеделник
Щадящите тестове за този понеделник са осигурени, потвърдиха от Министерството на образованието и науката. Просветният министър Николай Денков съобщи вчера, че около 60% от учениците ще се завърнат в класните стаи днес. За това е получено съгласие от родителите им или децата имат зелен сертификат.
Също от днес са разрешени и присъствените занятия в Центровете за подкрепа на личностното развитие и в Националния дворец на децата, ако са спазени противоепидемичните мерки, предписани от Министерството на здравеопазването.
Световноизвестният български баритон Владимир Стоянов с първи масторски клас в Национална музикална академия
Над 2500 деца се включиха в тазгодишната инициатива за финансова грамотност "Въртележка на парите"
Велислава Делчева: Изкуственият интелект може да бъде ценен помощник в учебния процес, но технологиите не трябва да го заместват
Президентът Йотова за новия парламент: Очакваме много смели и бързи решения
Разбиха престъпна група за пране на пари: Иззети са 600 000 евро, 70 кг дрога и боеприпаси