От следващия понеделник се прекратява действието на наложените противоепидемични мерки на територията на област Хасково, съобщиха от Регионалната здравна инспекция. Това става след регистриран спад на болните от остри респираторни заболявания. Учениците се връщат в класните стаи.
Област Хасково беше първата в страната, която наложи рестрикции заради грипа. От 16 до 23 януари бяха преустановени профилактичните прегледи на деца и бременни, имунизациите и реимунизациите. Свижданията в болници и социални заведения бяха прекратени и беше въведен ежедневен филтър на входовете на детските заведения. Занятията в училищата обаче не бяха отменени.
Това се случи след удължаването на противоепидемичните мерки от 23 януари до днес, като учениците продължиха заниманията си неприсъствено от 27 януари до днес.
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Бъдещето на детската болница: И Здравното министерство ще проверява проектирането на педиатрията
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души