Децата в Словения се върнаха днес в детските градини, а част от училищата възобновиха занятията, съобщи МИА.
За детските градини са в сила строги правила, препятстващи разпространението на коронавируса.
На училище се върнаха учениците от първи, втори, трети и девети клас. Според словенското образователно министерство, тази сутрин в класните стаи са влезли 64 497 ученици или 34,5 % от общия им брой в страната.
Отвориха врати и местата за деца със специални образователни потребности.
Според препоръките на института за обществено здраве, учителите и възпитателите трябва да носят предпазни маски, а помещенията трябва да бъдат дезинфекцирани няколко пъти през деня.
Днес отвориха врати и вътрешните части на ресторантите и кафенетата в Словения. Собствениците им използваха изминалите почивни дни за адаптиране на помещенията, в съответствие с мерките за безопасност.
Въпреки че обяви край на епидемията в страната, всички гости преди влизане в затворената част на ресторантите и кафенетата трябва да носят задължително маски, докато седнат на масите, които са отделени една от друга на разстояние 2 метра. Персоналът в заведенията трябва да носи предпазни маски, а обектите да се почистват редовно.
Това решение беше прието с удовлетворение от словенската камара на ресторантьорите, които се оплакваха, че заведенията ще бъдат нерентабилни, ако се разрешава да работят само откритите части.
СЗО: Повече от 70 медици от ДР Конго са заразени с ебола от началото на епидемията
Барак и Мишел Обама посрещнаха лично първите посетители в новия президентски център "Обама"
България е на крачка от излизане от „сивия списък“ за пране на пари на Групата за финансово действие (FATF)
Норвегия налага почти пълна забрана на изкуствения интелект в началното училище
Читател сигнализира: Задача от НВО-то за 7 клас дава точки за грешен отговор
Задържаха зам.-ректора на Пловдивския университет за присвояване на близо 150 000 евро